Ana içeriğe atla

Mütevelli Heyeti

Mütevelli Heyeti Mesajı

Vakfımız ve Üniversitemiz, Kurucu Başkanımız Sayın Bedrettin Dalan’ın Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK mevzuatları çerçevesinde oluşturduğu eğitim-öğretim planına uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş amacına hem de kendi öz varoluş felsefemizle örtüşecek biçimde ‘fikri hür,   vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye devam etmekteyiz. Verdiğimiz mezunların ülkemizde ve yurtdışında en üst düzey kuruluşlardaki kilit pozisyonlarda yönetici olarak görev almalarını görüyor olmaktan ötürür gurur duymaktayız.

Üniversitemiz; bireysel karar alabilme kabiliyeti, özgüven ve vatanseverlik bilinci sayesinde, ülkemiz bilgi becerileriyle her türlü zorluğu yenebilen; bunu yaparken   de her şeyden önce kendi öz değerlerini koruyup kollayan, vatanına milletine sıkı sıkıya bağlı bireyler kazandırmaktadır.

Dünyada ortaya çıkan günlük teknolojik değişimlere kayıtsız kalmayan Yeditepe Üniversitesi, AR-GE sistemleri konusunda büyük yatırımlar yaparak, kendi icat   ettiği 130’un üzerinde ürüne patent almıştır. Üniversite – sanayi işbirliğini en üst düzeyde kurgulayan, eğitimde vizyonu, farklılığı, insan odaklı kaliteyi olmazsa olmaz bir   felsefe olarak gören üniversitemiz; Atatürk’ün devrim ve ilkelerinden aldığı güç ve motivasyonla kaliteli bireyler yetiştirmeye ve ülke eğitiminde ‘ tepede’ yer almaya devam edecektir.

“Gelecek gençlerin yani sizlerin omuzlarında yükselecektir”

Mütevelli Heyeti Başkanı
Yusuf Akgün