KayıtProf. Dr. Canan Aykut Bingöl
Yeditepe Üniversitesi Rektörü

Değerli Öğrencimiz;

Hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için geçirdiğiniz zorlu bir sınav döneminin ardından Yeditepe Üniversitesi ailesinin en yeni üyeleri olarak aramıza katıldınız. Sizleri ve bu başarıyı elde etmenizde en büyük destekçiniz olan saygıdeğer ailelerinizi kutluyorum.

Her yıl akademik takvimimizin en keyifli dönemlerinden biri, yeni öğrencilerimizi karşıladığımız Kayıt Günleridir.

Başarılı bir geleceğin temellerini atacağınız Yeditepe Üniversitesinde sunduğumuz uluslararası kalitede eğitim ve geniş sosyal imkanlar ile gelecekteki kariyerinizde ihtiyaç duyacağınız sağlam alt yapıya sahip olacaksınız. Okulumuzda verilen İngilizce eğitimle beraber öğrenebileceğiniz diğer yabancı diller sayesinde hem ülkemizde hem de uluslararası alanda başarılı bir kariyer sizleri bekliyor olacak.

Yeditepe Üniversitesinde alacağınız akademik eğitimin yanında üniversitemizde bulunan öğrenci kulüplerinin her sene gerçekleştirdiği 1000’in üzerinde etkinliğe katılarak sosyal yönleri gelişmiş, etkinlik yönetme ve uygulama becerisine sahip bireyler olarak iş hayatına atılabileceksiniz.

Bizler Yeditepe Üniversitesi olarak kurulduğumuz ilk günden beri Atatürk Rönesansını devam ettirecek aydın bireyler yetiştirmeyi kendimize amaç edindik. Sizlerin de bu amaç doğrultusunda, araştırmacı ve yenilikçi bakış açısıyla ülkemize katma değerler kazandıracak ulusal ve uluslararası projelerde yer alarak bizleri gururla temsil edeceğinize güvenimiz tam.

Hepinize başarılarla dolu, güzel anılar biriktireceğiniz bir üniversite yaşamı diliyorum. Üniversitemize hoş geldiniz.

Mobil Uygulamamızı İndirin!

YeditepeM YeditepeM

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!!

2022-2023 AKADEMİK YILI KAYIT İŞLEMLERİ

2022-2023 akademik yılında YKS ile Üniversitemize yerleştirilen öğrenciler, 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresinden e-Devlet kapısı üzerinden kayıt yöntemi ile (MYO/UBYO/Fakültelere göre ayrım gözetmeksizin) kayıtlarını gerçekleştirilebilir veya 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’ne gelerek kayıtlarını yapabilirler.


E-Devlet Kapısı Üzerinden Elektronik Kayıt İçin İşlem Adımları
(YÖK Üniversite E-Kayıt Kullanım Kılavuzu)

Elektronik kayıtlar 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında MYO/UBYO/Fakültelere göre ayrım gözetmeksizin gerçekleştirilecektir. E-kayıt işlemlerini tamamlayan adayların Üniversiteye gelmesine ve herhangi bir evrak teslimi yapmasına gerek yoktur.

 • esorgulama.yeditepe.edu.tr adresinden Öğrenci Numarası öğrenilir. 
 • Aşağıda belirtilen ödeme koşullarına göre mali kayıt tamamlanır. (Tam burslu olarak kazanan öğrenciler herhangi bir mali işlem yapmadan e-kayıt yapabilirler.)
 • E-Kayıt işlemleri için e-Devlet Kapısı https://www.turkiye.gov.tr adresine girilir.
 • Giriş yaptıktan sonra, “E-Hizmetler” sayfasında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığında “Üniversite E-Kayıt” sayfasına girerek Üniversite kaydı tamamlanır.
 • Elektronik kaydını tamamlayan öğrencilerimiz, Yabancı Dil Hazırlık Okulu Sınavı kaydınızı gerçekleştirmek için tıklayınız.
 • Elektronik kaydını tamamlayan öğrencilerimiz, ogrencimerkezi.yeditepe.edu.tr adresinde yer alan 2022-2023 Akademik yılı öğrenci kayıt bilgi formunu dijital ortamda doldurunuz. (Çıktı alınmasına gerek yoktur.)

Kampüste Kayıt için İşlem Adımları Gerekli Belgeler

 • Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (E-devletten alınmış mezuniyet belgesi geçerlidir.)
 • Nüfus Cüzdanının Aslı ve fotokopisi (Aslı görüldükten sonra iade edilecektir.)
 • ÖSYM YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi
 • Askerlik durumunu gösterir belge: 2000 ve daha önceki yıllarda doğmuş olanlardan, askerlik görevini yapmamış ise bağlı bulundukları askerlik şubesinden veya e-Devletten alınmış̧ “Bir Fakülte veya Yüksekokula kaydolmasında askerlik yönünden sakınca olmadığına dair belge”.
 • Gazi veya şehit yakını olan öğrencilerin durumlarını gösterir belge (Veri toplama amaçlıdır)
 • Engeli olan öğrencilerin engel durumlarını ve oranlarını gösterir belge (Veri toplama amaçlıdır)

MYO/UBYO/FAKÜLTE KAYIT TARİHLERİ

Kayıt işlemlerinizi en hızlı sürede tamamlayabilmek için MYO/UBYO/Fakültelere ayrılan kayıt gününde kaydınızı gerçekleştirebileceğinizi önemle bilgilerinize sunarız.


Kayıt Günü

MYO/UBYO/Fakülte

22 Ağustos 2022 Pazartesi

 

Diş Hekimliği Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

23 Ağustos 2022 Salı

Eğitim Fakültesi

 

İletişim Fakültesi

 

Mimarlık Fakültesi

24 Ağustos 2022 Çarşamba

 

Hukuk Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Tıp Fakültesi

25 Ağustos 2022 Perşembe

Eczacılık Fakültesi

 

Fen-Edebiyat Fakültesi

 

Ticari Bilimler Fakültesi

26 Ağustos 2022 Cuma

Sağlık Bilimleri Fakültesi

 

Güzel Sanatlar Fakültesi

 

Meslek Yüksekokulu

 

Kayıt Sürecinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • ÖSYM bursları dışında burs/indirim almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen burs imkânlarından yararlanabilmeleri için belge, diploma sunmaları gerektiğinden Yeditepe Üniversitesi Kampüsü’nde kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
 • Erkek öğrencilerin askerlik durumları e-devlet sistemi üzerinden kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda şubeye yönlendirilen öğrenciler askerlik tecil yazısı getirmelerinin ardından kayıt işlemi yapabileceklerdir.
 • Başka bir üniversitede önlisans, lisans programında kaydı bulunan öğrencilerin (açık öğretim, uzaktan öğretime kayıtlı öğrenciler hariç) Yeditepe Üniversitesine kayıt yaptırmaları için mevcut kayıtlarını sildirmiş olmaları gerekir.
 • Öğrencilerin şahsen kayıt sırasında nüfus cüzdanı asıllarının yanında olması gerekir.
 • 18 yaş ve üzeri olup Üniversiteye kayıt için şahsen kendileri gelemeyecek öğrenciler yerine noter tasdikli vekâletnamesi bulunan vekilleri gelip kayıt yaptırabilirler. Posta yoluyla gönderilen kayıt belgeleri kabul edilmeyecektir.

ÖZEL YETENEK SINAVI SONUCUNA GÖRE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN KAYIT İŞLEMLERİ

1. Mezun olduğunuz okuldan aldığınız Diplomanın ya da yeni tarihli Mezuniyet Belgesinin fotokopisi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)

2. YKS Sonuç Belgesi

3. Nüfus cüzdanının fotokopisi

4. İkametgâh belgesi: İkametgâh belgesinin alt veya üst kısmına öğrenciye ulaşılabilecek telefon numaralarını lütfen yazınız. (İkametgâh belgesi e-devletten alınabilir.)

5. Askerlik durumunu gösterir belge: 2000 doğumlu ve daha önceki yıllarda doğmuş olanlardan, askerlik görevini yapmamış ise bağlı bulundukları askerlik şubesinden veya e-devletten alınmış "Bir Fakülte veya Yüksekokula Kaydolmasında Askerlik Yönünden Sakınca Olmadığına Dair Belge".

6. 3 adet vesikalık fotoğraf  (Fotoğrafların tümünün arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadını açık olarak tükenmez kalemle yazınız. Polaroid ve fotokopi resim kabul edilmeyecektir.

7. Gazi ve Şehit yakını olan öğrencilerin durumlarını gösterir belge. (Veri toplama amaçlıdır.)

8. Engeli olan öğrencilerin engel durumlarını ve oranlarını gösterir belge. (Veri toplama amaçlıdır.)

NOT:

 • Kayıt işlemleri şahsen yapılır. Şahsen kayıt işlemini gerçekleştiremeyecek durumda olan öğrencilerin kayıtları için noter tasdikli vekaletname gereklidir.
 • Öğrenci işlerine teslim edilen evrak geri verilmeyeceğinden önceden kendinize fotokopisini almayı unutmayınız.