Ana içeriğe atla

Güvenlik

Yeditepe Üniversitesi - Güvenlik Koordinatörlüğü

Üniversitemizin tüm faaliyet alanlarındaki başarı hedeflerine yüksek katkı sağlayacak, huzurlu, güvenli, düzenli bir eğitim öğretim ve çalışma ortamı oluşturmak amacıyla, beklentilerin karşılandığı sürdürülebilir, nitelikli, rasyonel, dinamik, özgürlükçü, yeni nesil entegre güvenlik çözümleri içeren güçlü güvenlik protokollerini belirler, Rektörlük onayı ile uygular.

Güvenlik Yönetim Merkezince (GYM) 

  • Gelişmiş kamera sistemleri
  • Ziyaretçi kayıt takip yazılımları
  • Araç HGS geçiş uygulamaları
  • Plaka tanıma sistemleri
  • Bildirim ve Şikâyet aplikasyon   

uygulamaları kullanılarak 7/24 saat kampüs içi hareketlilik takip edilmekte mobil ekipler ve güvenlik noktaları ile entegre güvenlik çemberleri oluşturulmakta olası tüm risk ve tehditleri ortadan kaldıracak tedbirler uygulanmaktadır.

Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız kurum kimlikleri ile turnikeleri kullanarak kampüse giriş çıkış yaparlar.

Özel güvenlik görevlisi kimlik kontrolü talep ettiğinde kimlik göstermek zorunludur.

Kimlik kaybedildiğinde ilgisiz şahısların kampüse girişlerini engellemek amacıyla süratle Güvenlik Koordinatörlüğüne bilgi verilmesi gerekmektedir.

Öğrencilerimiz kendi aralarında kimlik kartlarını değiştiremez ve kendi kimlik kartını öğrenci olmayan başka birine veremez ve başkasına ait kimlik kartı kullanmaları istenmez. Tespit edildiğinde haklarında idari     işlem başlatılır.

Kampüs içerisine ziyaretçi kabulü için Güvenlik Yönetim Merkezi Whatsapp Bildirim hattına önceden makul bir sürede bildirimde bulunulması gerekir.

 

 

Güvenlik Koordinatörlüğü İletişim Bilgileri
guvenlik.yonetimmerkezi@yeditepe.edu.tr
Whatsapp Mesaj Bildirim Hatta
0534 774 85 85
0216 578 00 00 / 1015