Yol Haritaları

Salgın Yönetim Birimleri

1- REVİR COVİD-19 TAKİP BİRİMİ:

Kampüste, triyaj ekipleri tarafından saptanan veya kendisinde hastalık belirtilerinin bulunduğunu beyan eden öğrenci ve çalışanlarımızın olası vaka olarak değerlendirilerek test ve karantina süreçlerinin planlanması amacıyla‘Revir Takip Birimi’ oluşturulmuştur

2- BİNA TRİYAJ EKİPLERİ:

Kampüste salgın yönetimi Bina Triyaj Ekiplerinin (COVİD -19 Kontrol Grubu) sorumluluğu ve koordinasyonuyla yürütülecektir.

Triyaj Ekibi:

Triyaj Sorumlusu

Bina Amiri

Fakülte Sekreteri

Akademisyen Temsilcisi

Öğrenci Temsilcisi’nden oluşur

Triyaj Ekiplerinin iletişim bilgileri kılavuzda yer almaktadır.

3- ATEŞ ÖLÇÜMÜ:

Kampüsteki tüm binaların ana girişlerinde Termal Kamera ile, kampüs girişinde ateş ölçer ile ateş ölçümü yapılacaktır.

4- HES KODU / GÜVENLİ ALAN UYGULAMASI:

Kampüse girişlerde HES Kodu sorgulaması yapılacaktır. Tüm öğrencilerimizin Sağlık Bakanlığının HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasını indirmeleri gerekmektedir.

5- KARANTİNA MERKEZİ:

Riskli, temaslı ya da belirti gösteren olası vakaların izolasyonu için Blok’ta yer alanMisafirhane Binası ‘Karantina Merkezi’ olarak düzenlenmiştir.

6- COVİD -19 TEST MERKEZİ:

Kampüste belirti gösteren vakalar için Triyaj Ekiplerinin yönlendirmesi ve Revir Hekimlerinin istemi doğrultusunda PCR örneği alınması için ‘COVİD-19 Test Merkezi’ oluşturulmuştur. COVİD-19 Test Merkezi, Karantina Merkezi’nin bahçesinde hizmet verecektir.

7- AŞI MERKEZİ:

Kronik hastalığı olan ya da risk grubunda yer alan öğrenci ve çalışanların, Revir Doktorlarının istemi dahilinde Grip ve Zatürre aşılarının yapılması için Revir Birimi’nde bir ‘Aşı Merkezi’ oluşturulmuştur.

Öğrenci Yol Haritası

Çalışan Yol Haritası