Ana içeriğe atla

İngilizce Hazırlık Programı

İngilizce Yeterlilik Sınavı

İngilizce Yeterlilik Sınavı, başvuru işlemlerini tamamlamış ve gerçerli dil belgesi olmayan adaylara uygulanır. Sınavlar yüzyüze yapılmaktadır. Adaylar aynı dönem içinde yapılacak olan sınavlardan yalnızca BİR tanesine katılabilirler.

Sınav Harcı: Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar aşağıda belirtilen sınav harcını Yeditepe Üniversitesi banka hesabına yatırırlar.

Sınav Harcı Tutarı: 60 TL

Hesap Bilgileri:

BankaYAPI KREDİ BANKASI
AlıcıYEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
IBANTR60 0006 7010 0000 0092 6671 92
DekontAçıklama kısmında mutlaka adayın Adı, Soyadı ve İngilizce Yeterlilik sınav Harcı ibaresi belirtilmelidir.

Sınav Tarihi ve Saati: Sınav Tarihi ve Saati; Lisansüstü adaylar için hazırlanan web sayfasındaki Başvuru ve Kayıt Takviminde ve ilgili Enstitülerin web sayfalarında açıklanır.

Sınav Öncesi: Adayların sınavdan en geç 15 dakika önce sınav salonunda olması ve yanlarında kalem, silgi, vb gereçleri bulundurması gerekmektedir.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması: Sınav sonuçları; sınav tarihinden 2 gün sonra, ilgili Enstitü Müdürlükleri tarafından adaylara e-posta ya da telefon ile bildirilir.

İngilizce Hazırlık Eğitimi

Sınav sonucuna göre programa başlamak için yeterli puanı alamayan adaylar aşağıdaki aşamaları izleyerek İngilizce Hazırlık Eğitimine başlarlar.

Enstitü Kayıt İşlemi: Adaylar, Online Kayıt Kılavuzundaki aşamaları takip ederek kayıt işlemlerini tamamlarlar.

İngilizce Hazırlık Okulu Bilgilendirme: Adaylar, kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra aşağıdaki formatta hazırlanmış bilgilendirme e-postasını, ylhazirlik@yeditepe.edu.tr adresine gönderirler.

Öğrencinin Adı Soyadı
Öğrenci Numarası:
Kayıtlı Olunan Lisansüstü Program:
İngilizce Düzeyi: (Öğrencinin sınavda aldığınız puana göre oluşan kur düzeyi: A, B1, B2)
Telefon Numarası:

Eğitim Başlangıcı: Enstitü kaydını yaptırmış ve İngilizce Hazırlık Okulu kaydını yaptırmak üzere e-posta göndermiş adaylara eğitim başlangıç tarihi e-posta yoluyla bildirilecektir.

Programdaki dil grupları, devam, sınav vb. bilgiler için aşağıdaki linki takip ediniz.