Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Avrupa Periodontoloji Federasyonu Lisansüstü Sempozyumu’nda Türkiye’yi Temsil Etti

Periodontolojinin Avrupa zemininde çatı örgütü olan Avrupa Periodontoloji Federasyonu’nun bu yıl altıncısını düzenlediği Lisansüstü Sempozyumu (EFP Postgraduate Symposium), 17-19 Eylül 2015 tarihleri arasında Madrid yakınlarındaki El Escorial kasabasında yapıldı.

Avrupa’nın en başarılı üniversitelerinin katıldığı sempozyumda ülkemizi Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi temsil etti. Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Yılmaz ve Doç. Dr. Gökser Çakar, beş Yeditepeli öğrenci ile sempozyuma katılarak bir vaka ve bir araştırma sunumu yaptı. Prof. Dr. Yılmaz aynı zamanda bir oturum başkanlığı da yaptı.

Ülkemizden Avrupa Periodontoloji Federasyonu akredistasyona sahip tek fakülte olan Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, geçtiğimiz yıllarda da Lisansüstü Sempozyumu’na katılarak büyük başarılar elde etmiş, hem ülkemizin hem de Diş Hekimliği eğitiminin Avrupa gözündeki prestijini artırmıştı.