Yazın En Sık Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar

Yaza sayılı günler kaldı. Pandemi nedeniyle her ne kadar kısıtlanmış olsak da deniz, kum ve güneş hayalleri kurmaya devam ediyoruz. Şortlar, mayolar dolapta ön sıraya yerleştirilmeden bazı hazırlıklar yapmak şart.

Estetik ameliyatlara olan ilgi her mevsim yüksek olsa da yaz aylarına doğru biraz daha arttığını söylemek herhalde yanlış olmaz. Baharda en sık liposuctionburun estetiği, karın germe, meme büyütmememe küçültme ve meme dikleştirme işlemlerine ilgi gösterildiğini belirten Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Plastik, Rekonstrüktif, Estetik Cerrahi AD Başkanı Doç. Dr. Uğur Anıl Bingöl, “Bu operasyonların yaz aylarında istenmesinin nedeniyse mayo ve bikini giyildiğinde vücudun daha iyi ve daha formda görünmesini sağlamak. Ayrıca büyük memelere sahip kadınlar sadece estetik nedenlerle değil, yazın artan sıcaklıkların pişik ve mantarlara neden olması nedeniyle de yaz öncesi küçültme talebinde bulunuyor. Liposuction ise ayak bileğinden boyna hatta gıdı bölgesine dek uygulanabiliyor” diyor.

Birçok kişi bırakın ameliyat olmayı, rutin kontrol için dahi hastaneye gitmekye çekinirken, estetik cerrahiden kaçınılacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Doç. Dr. Bingöl, pandemi sürecinde Türk hastalarda estetik operasyonlara olan ilginin azalmadığını, aksine arttığını gördüklerini belirterek, şunları söylüyor: “Bunun nedeni uzun süre evde kalmak, özellikle de hareketsizlik olabilir. Bu dönemde daha az spor yapıldığı ve daha çok yemek yendiği için kilolar artabilir. Geçen yaz yasaklar kalktığı andan itibaren bir önceki döneme göre daha çok operasyon yaptık. Pandemi döneminde geçmişe oranla yaklaşık yüzde 20-25 daha fazla operasyon yapıyoruz diyebilirim.”

Doç. Dr. Anıl Uğur Bingöl, en sık tercih edilen estetik operasyonlar hakkında şu bilgileri veriyor:

Haberin devamı www.yeditepehastanesi.com.tr web sitemizde...