Üniversitemiz tüm spor dallarında en fazla madalya alan 2.Üniversite oldu

Yeditepe Üniversitesi spor alanında en fazla madalya kazanan 2’inci Üniversite, Vakıf Üniversiteleri arasında en fazla müsabakaya katılan 1’inci üniversite oldu.

Üniversitemiz, spordaki başarılarına her yıl bir yenisini daha ekleyerek, Türkiye’deki üniversitelerde spor alanında yerini sağlamlaştırıyor. Yeditepe Üniversitesi olarak, spora verdiğimiz önem; gerek kampüs içinde yer alan spor tesislerimiz gerekse takımlarımızın başarıları ile ispatlanıyor.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Dergisinin 2015 verilerine göre; Üniversitemiz Spor Takımları, en fazla madalya alan 2’inci Üniversite oldu. Bünyesinde BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu) bulunduran 60 üzeri üniversitenin de içinde bulunduğu 170 Üniversiteden 156’sı madalya sahibi olurken, üniversitemiz 1 milyon 360 bin öğrencisi olan Anadolu Üniversitesi’nin ardından 2. oldu. Müsabakalara katılıma bakıldığında da Üniversitemiz Vakıf Üniversiteleri arasında 1’inci olmaya hak kazandı.

Üniversitemizde 24 spor takımı bulunmakla birlikte hepsi önemli başarılara imza atıyor. Bir kaç örnek vermek gerekirse; 12. Koç Fest Üniversite Spor Oyunları kapsamında yüzme takımımız 41 altın, 18 gümüş ve 10 bronz madalya kazandı. Ayrıca Erkek ve Kadın Yüzme Takımlarımız Şampiyon oldu. Türkiye’de ilk kurulan Kadın Flag Futbol Takımlarından biri olan Yeditepe Eagles Flag Futbol takımı, 4.İstanbul Bayan Flag Football Turnuvasında namağlup şampiyon oldu. Yelken Takımımız, bu yıl Türkiye şampiyonu oldu. Beyaz Kupa Üniversitelerarası Kayak&Snowboard Şampiyonasında, Kadın Kayak Takımımız bireysel ve takım halinde Türkiye Şampiyonu ve İstanbul Birincisi oldular.  “Cup Der Privaten Avrupa Futbol Şampiyonası”ndan Berlin’den Avrupa Şampiyonu olarak döndük.