Okulumuz 5. Sınıf öğrencisi Begüm Ezelsoy Dünya Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu(IFMSA) Uluslararası Staj Değişimi Avrupa Bölge Asistanı Seçildi

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi Begüm Ezelsoy, Dünya’daki tüm tıp fakültesi öğrencilerini temsil eden en büyük   öğrenci kuruluşu Dünya Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu’nda (The International Federation of Medical Students'   Associations- IFMSA) Uluslararası Staj Değişimi Avrupa Bölge Asistanı seçilmiştir. 

 IFMSA değişimleri sayesinde dünyanın dört bir yanından öğrenciler başka bir ülkede klinik staj değişimlerini gerçekleştirirken ülkelerin   sağlık sistemlerini ve başka kültürleri öğrenirler. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, IFMSA değişimlerinde üstün akademik kalitesi ile   önde gelen fakülteler arasındadır. 

 Öğrencimiz Begüm Ezelsoy, Staj Değişimi Avrupa Bölge Asistanı olarak Her yıl 15.000'den fazla tıp öğrencisinin yüzlerce ülke ile   değişimlerini organize eden uluslararası takımın içinde yer almaktadır ve en büyük değişim programı hacmine sahip olan Avrupa   Bölgesinin sorumlu koordinatörü olmuştur. 

 Begüm Ezelsoy’u kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.