Yönetim Bursları

İHTİYAÇ BURSU

Yeditepe Üniversitesi Öğrencileri, fakültelerinde 1. sınıfı bitirdikten sonra, ailelerinin finansal durumunda son altı ay içerisinde ciddi, olumsuz bir değişiklik olması ve bu durumu belgelerle beyan edebilmeleri halinde bu bursa başvurabilirler. Bu burs eğitim ücreti karşılığı başvurulan burstur.

Tüm başvurular Burs Komisyonu tarafından değerlendirilir ve başvurulan eğitim yılı için kısmi veya tam burs verilir.

Başvuru yapabilmek için genel not ortalamasının (cgpa) en az 2.00 olması gerekmektedir. Bu ortalamanın altındaki başvurular kabul edilmez.

Başvurular her yıl yönetim tarafından belirlenip, duyurulan tarihler arasında gerçekleşir ve yaz okulu için bu bursa başvuru kabul edilmez.

Komisyon olumlu ya da olumsuz değerlendirme nedenlerini kendinde saklı tutar.

NOT: Başvurular 31 Ağustos 2020 tarihine kadardır. Değerlendirme sonucu başvuruda belirtilen mail adresinize bildirilecektir.


YURT BURSU

Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Fakültelerinde 1. Sınıfı bitirdikten sonra yurt ücretini ödemekte sıkıntı yaşadıkları takdirde bu bursa başvurabilirler.

Tüm başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirilir ve başvurduğu dönem için kısmi veya tam burs verilir.

Başvuru yapabilmek için genel not ortalamasının (cgpa) en az 2.00 olması gerekmektedir. Bu ortalamanın altındaki başvurular kabul edilmez.

İstanbul içi ikametli öğrenciler bu burstan faydalanamaz.

Burslar 3-4 kişilik odalar için geçerlidir.

ÖNEMLİ: 2020-2021 Eğitim Yılı için yurt bursu başvuruları kapalıdır.


Pandemi sebebiyle tüm başvurular ONLINE olarak yapılacak olup, yeni başvuru ve burs yenileme işlemleri için kampüse gelmenize gerek yoktur.