Bant Mag. ile Konserler ve Söyleşiler

Nis
16

Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliklere katılmak için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Nova Norda Kayıt Linki

Gülinler Kayıt Linki

Can Güngör Kayıt Linki

Bant Mag. ile Konserler ve Söyleşiler

Ne zaman: 
Cuma, 16 Nisan, 2021 - 21:00
Nerede: 

Zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliklere katılmak için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Nova Norda Kayıt Linki

Gülinler Kayıt Linki

Can Güngör Kayıt Linki

Bant Mag.

Eylül 2004’te ilk sayısını hazırlayan İstanbul merkezli müzik, sinema, sanat vs. dergisi Bant, dijital ve basılı yayın yapmayı Bant Mag. adı altında sürdürüyor. Bugüne kadar İstanbul ve farklı şehirlerde çok sayıda konser, festival, sergi, gösterim, panel, konferans organize eden Bant Mag. ekibi, farklı mekânlar, uluslararası festivaller ve oluşumlarla iş birliklerine devam ediyor. Bant Mag.’ın kapsama alanında farklı formatlarda yayınlar, aylık dijital dergi, kültür sanat gündemini takip eden web sitesi, podcast / video serileri, etkinlikler ve dahası bulunmakta.


Nova Norda
(Elektro Pop, Hip-Hop)

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji + Film mezunu; müzisyen, reklamcı ve medya uzmanı olan Nova Norda, Şubat 2018’de yayımladığı ilk teklisi “Çıktım Bi Yola” ile kurumsal kariyerini bırakarak müzik dünyasına kararlı bir adım attı. Kısa sürede şarkıları, rengarenk kişiliği, dinleyicilerle kurduğu güçlü iletişim ile büyük yol kat eden sanatçı birer ay arayla “Dinozorlar”, “Boşver!” teklilerini yayımladı. Eylül 2018’de yayımladığı “Varım” şarkısı ile geniş bir hayran kitlesi edinen sanatçı bu hızlı yükselişinin yanında festivallerin de vazgeçilmez ismi oldu. Yaptığı konserler ile birçok şehir ve organizasyonda ülkenin dört bir yanında sevenleriyle buluştu. Kasım 2018’de melankolik atmosferiyle sanatçının bambaşka bir yönünü ortaya koyduğu “Beni Biraz” adlı teklisini yayımladı ve hemen arkasından çok sevilen “Varım” ve “Dinozorlar”ın akustik versiyonlarını yayımladı.

Ülkenin dört bir yanını festivallerle turlayan Nova, “Zor” ve “Kuzeye Kaç!” ı yayımladı ardından yarın yokmuşçasına sevme hissini incelikle işlediği hem sound’u hem müzikal kimliği ile çok farklı bir şarkı olan “Kim Üzdü Seni” ile birkaç ay süren sessizliğini bozdu ve ara vermeden konser ve festivallerde seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Nova Norda Kayıt Linki


Gülinler

Hayatımıza Büyük Ev Ablukada’yla giren, müzik ve sahne sanatlarını kesiştiren heranherşeyolabilir projesiyle dikkatleri çeken ve ardından solo performanslarıyla gönlümüzü bir kez daha fetheden Gülinler, şu sıralar sabırsızlıkla beklenen ilk albümünün hazırlığında… 2020’de “Teker Teker” ve “Hayatım Yıkılmış Sarayım” parçalarını yayımlayan Gülinler, Mert “Aslan” Uçer’in prodüksiyon dokunuşlarıyla birçok farklı janrdan esintileri, şarkılarının içine ustaca yediriyor. 

Gülinler Kayıt Linki


Can Güngör

Besteleri ve farklı müzisyenler için yaptığı düzenlemelerle dikkat çeken Can Güngör, ilk solo albümü Silik Düşler’i 2015’te Olmadı Kaçarız Plakçılık’tan yayımladı. Şarkılaştırdığı kişisel hikâyeler, sade üslubu ve yenilikçi düzenlemelerle yılın en iyileri arasına giren albümü ertesi yıl, Spotify’ın “Türkiye Viral 50” listesine bir numaradan giriş yapan Yalnız Ölmek teklisi izledi. Güngör’ün uzun yıllar süren bir yaratım aşamasının ürünü olan 15 parçalık albümü Sular Dar 2020’de yayımlandı. Güngör, albümü için “Birçok farklı müzikal uca; şarkı yazımı, form, aranjman ve orkestrasyon olarak ulaşma çabasını barındırıyor” diyor.

Can Güngör Kayıt Linki