Ana içeriğe atla

Lisansüstü Programları Kayıt Takvimi

Mülakat ve bilim sınavları tüm programlar için başvuru koşulu değildir. Başvurulan programa kabul için mülakat ya da bilim sınavının gerekli olması durumunda, ilgili Enstitü adayları bilgilendirir.

Yeditepe Üniversitesinin eğitim dili İngilizce’dir. Geçerli dil belgesi bulunmayan yüksek lisans adayları yabancı dil sınavlarına alınır. Yeditepe Üniversitesi Lisans programlarından mezun olan yüksek lisans adaylarından yabancı dil belgesi talep edilmez. Eğitim dili Türkçe olan programlara başvuracak adaylardan yabancı dil belgesi talep edilmez. Lisans eğitimlerini %100 İngilizce dilinde gören lisans mezunlarından dil belgesi talep edilmez ve yabancı dil sınavından muaftırlar.

Almanca dilinde lisansüstü eğitim veren programlar için geçerli dil belgesi bulunmayan yüksek lisans adayları yabancı dil sınavlarına alınır. Yeditepe Üniversitesi Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Lisans programından mezun olan yüksek lisans adaylarından yabancı dil belgesi talep edilmez.  Lisans eğitimlerini %100 Almanca dilinde gören lisans mezunlarından dil belgesi talep edilmez ve yabancı dil sınavından muaftırlar.

Fransızca dilinde lisansüstü eğitim veren programlar için geçerli dil belgesi bulunmayan yüksek lisans adayları yabancı dil sınavlarına alınır. Yeditepe Üniversitesi Fransızca Uluslararası İlişkiler Lisans Programı’ndan mezun olan yüksek lisans adaylarından yabancı dil belgesi talep edilmez. Lisans eğitimlerini %100 Fransızca dilinde gören lisans mezunlarından dil belgesi talep edilmez ve yabancı dil sınavından muaftırlar.