YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MODA VE TEKSTİL TASARIMI BÖLÜMÜ GÖRKEMLİ BİR YILSONU DEFİLESİNE İMZA ATTI

Temelleri 15 yıl önce Büyükada’da atılan Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Zorlu Center PSM’de gerçekleştirdiği muhteşem defile ile hem 15. yılını kutladı hem de öğrencilerinin tasarımlarını sergiledi. Defileye, moda dünyasının önde gelen isimlerinden Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı Mehtap Elaidi ve Niyazi Erdoğan il İTHİB Başkanı İsmail Gülle, IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen, tasarımcılar Burçe Bekrek, Zeynep Erdoğan, Çiğdem Akın, Gül Ağış, Özlem Kaya, Zeynep Tunuslu, bölümün mezunlarından Giray Sepin ve Aslıhan Karahan’ın yanı sıra, Nur Atan Demirağ, Kaan Demirağ, oyuncu Furkan Kızılay, Barış Dalan ve eşi Ilgın Dalan katıldı.

Her yıl Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri tarafından o yılın mezunları arasından seçilen son sınıf öğrencilerinin tasarladığı kıyafetlerin görkemli bir şekilde sergilendiği yılsonu defilesi, bölümün 15. yılı şerefine ilk defa Yeditepe Üniversitesi kampüsü dışında bir mekâna taşındı. Gerçekleşen defilede bu yılın mezun olacak öğrencileri arasından seçilen 20 öğrencinin yıl boyu üzerinde çalıştığı tasarımlar izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

 

Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün bu güne kadar sektöre kazandırdığı isimler arasında Giray Sepin, Ezra Tuba Çetin, Nazlı Bozdağ, Yusuf Aslan Kalem, Günsu Hayriye Ozan, Gözde Becerikli, Aslıhan Karahan, Nihan Buruk, Zeynep Erdoğan, Nihan Peker gibi önemli tasarımcılar bulunuyor.

 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerimizin yılsonu için hazırladıkları görkemli defile basında geniş yer buldu.

 Milliyet Gazetesi

 Sözcü Gazetesi Şık Eki

 Bursa Hakimiyet Gazetesi

Hürriyet Gazetesi Kelebek Eki

Olay Gazetesi

www.akampus.com

www.instyle.com.tr

www.aktueldergi.net

www.marieclaire.com.tr

www.alemihaber.com

www.modaturkiye.com

www.wmwnewsturkey.com

www.yamanmagazin.net

www.fdmagazin.com

www.medyagunebakis.com

www.dermisim.com

pashamag.com