Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Avrupa Periodontoloji Federasyonu Lisansüstü Sempozyumu’nda Türkiye’yi Temsil Ediyor

Periodontolojinin Avrupa zemininde çatı örgütü olan Avrupa Periodontoloji Federasyonu’nun bu yıl altıncısını düzenlediği Lisansüstü Sempozyumu (EFP Postgraduate Symposium), 17-19 Eylül 2015 tarihleri arasında Madrid yakınlarındaki El Escorial kasabasında yapılacak.

Avrupa’nın en başarılı üniversitelerinin katılacağı sempozyumda ülkemizi Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi temsil edecek. Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Yılmaz ve Doç. Dr. Gökser Çakar, beş Yeditepeli öğrenci ile sempozyuma katılarak bir vaka ve bir araştırma sunumu yapacak. Prof. Dr. Yılmaz aynı zamanda bir oturum başkanlığı da yapacak.

Ülkemizden Avrupa Periodontoloji Federasyonu akredistasyona sahip tek fakülte olan Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, geçtiğimiz yıllarda da Lisansüstü Sempozyumu’na katılarak büyük başarılar elde etmiş, hem ülkemizin hem de Diş Hekimliği eğitiminin Avrupa gözündeki prestijini artırmıştı.