Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve Yurtdışı Hizmetleri Faaliyetler Stratejik Partneri Natural Products Scandinavia Nordic Organic Food Fair'a ortak stand ile katıldı

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş İskandinav ülkelerinin en büyük organik fuarına katıldı

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş ve Yurtdışı Ticari Faaliyetler Stratejik Partneri Agrofertrans LTD.1-2 Kasım 2015 tarihleri arasında İskandinav ülkelerini kapsayan ve en büyük organik fuar olmaz özelliğini taşıyan; “Natural Products Scandinavia Nordic Organic Food Fair”a ortak stant ile katıldı.

Fuarın tek organik gübre üreticisi olması, Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş ve tek üniversite bazında Yeditepe Üniversitesinin yer alması, ülkemiz adına AR-GE ve inovasyon gücünü ön plana çıkardı. Fuarda 2 gün boyunca oldukça yoğun ilgi ile karşılasan ürünlerimiz İskandinav pazarı organik tarımı için uluslararası sertifikası sayesinde olmazsa olmaz denilen girdilerin başında yer aldığı ziyaretçiler tarafından değerlendirildi.

Fuarda tarım dışında sağlık ve kozmetik alanında yer alan organik ürünleri pazarlayan firmalar ve bu alanda çalışan uzmanlar, Yeditepe Üniversitesinin biyoteknoloji alanında geldiği noktayı daha yakından öğrenebilmek adına standımızda Üniversitemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Turan ve ekibimizden bilgi aldılar.

Türkiye Cumhuriyeti Stockholm Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Özgür Çalışkan standımızı ziyaret ederek, Yeditepe Üniversitesinin biyoteknoloji ve diğer alanlarda göstermiş olduğu gelişimlerin dünya tarımının kullanımına sunulan ürünlerimiz için gurur verici olduğunu her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.