Türkiye’nin En Büyük Model Birleşmiş Milletler Konferansı Yeditepe’de Yapıldı

Türkiye’nin ilk Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü, Yeditepe Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü, 10’uncu yaşını Türkiye’nin en büyük MUN konferansı ile kutladı

Yeditepe Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü (YMUN), “Yeditepe Model United Nations Training and Development Conference”ının 10’uncusunu, 8-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirdi. 14 ildeki, 104 okuldan binden fazla lise ve üniversite öğrencisinin katıldığı Türkiye’nin en büyük Model Birleşmiş Milletler Konferansı olan etkinlikte 16 komite yerini aldı.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenciler Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin yanı sıra farklı uluslararası organizasyonların simülasyonlarını komitelerle canlandırdı. Konferansta tartışmaları İngilizce olarak sürdüren öğrenciler küresel sorunları ele alırken yeni çözümler ve yasa tasarıları sundu.

Konferansın Genel Direktörü ve Yeditepe Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler (YMUN) Yönetim Kurulu Başkanı Onuralp Acar, konferansın açılışında yaptığı konuşmada bu tür konferansların gençliğe önemli değerler kazandırdığını belirterek “Birçok farklı alanda da arkadaşlarımıza birden fazla yetkinlik kazandırarak geleceğimize parlak bir nesil hazırlamak hepimizin görevi” dedi. Konferansın onuncu yılında çok daha büyük bir hazırlık yaptıklarını ifade eden Onuralp Acar, aldıkları olumlu geri dönüşlerden çok mutlu olduğunu söyledi.