Radyo Sinema Televizyon Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Mehmet Berkay Sülek, Salzburg Güzel Sanatlar Yaz Akademisi'ne Türkiye'den davet edilen 7 kişiden biri oldu

Avusturya’nın önde gelen sanat kurumları arasında yer alan, 62 yıldır dünyanın farklı ülkelerden davet ettiği sanatçılarla eğitimlerine devam eden Salzburg Güzel Sanatlar Yaz Akademisi, bu yıl Türkiye’den yedi sanatçıyı davet etti.

Bu sene 50 farklı ülkeden 300’ün üzerinde sanatçının katılacağı belirtilen Salzburg Güzel Sanatlar Yaz Akademisi’ne Türkiye’den Radyo Sinema Televizyon Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Mehmet Berkay Sülek’in yanı sıra Fatma Çolakoğlu, Merve Dündar, Annie Özsaraç , Elvan Serin, Ayşe Damla Turfanda ve Mediha Didem Türemen katılıyor.

1953 yılında Avusturyalı ressam, şair ve oyun yazarı Oskar Kokoschka tarafından kurulan Salzburg Uluslararası Güzel Sanatlar Yaz Akademisi, Avrupa'da bu alanda kurulmuş en eski “vizyon okulu” özelliğini sürdürüyor. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden 300 civarında konuğu ile Hohensalzburg Kalesi ve Fürstenbrunn içindeki Kiefer ocağı ile Salzburg merkezindeki farklı mekânlarında 20 farklı alanda eğitimlerini sürdürmeye devam ediyor.