Prof. Dr. Rıfat Kamaşak: Öğrencilerimiz Mezun Olmadan İş Fırsatlarıyla Karşılaşıyor

Haberi izlemek için tıklayınız.

Üniversitemiz Ticari Bilimler ve İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri Dekanı Prof. Dr. Rıfat Kamaşak, Bloomberg HT’de yayınlanan Eğitim Merkezi programında, Turgut Özay’ın konuğu oldu.

Prof. Dr. Rıfat Kamaşak, dünya çok zorlu bir süreçten geçerken bu sürecin aynı zamanda kendi içinde fırsatlar barındırdığını belirterek özellikle e-ticaret, lojistik ve ticaret gibi ticari bilimler fakülteleri bölümlerinden mezun olanların çalıştığı alanlarda olumlu gelişmelere yol açtığını kaydetti. Programda fakülteler ve bölümleri ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Kamaşak, “Bizim laboratuvarlarımız şirketler ve endüstri. Stajlar, markalı dersler, saha çalışmaları gibi uygulamalı derslerimizle öğrencilerimizi sektörle buluşturuyoruz. Danışma kurulları oluşturuyoruz. Öğrencilerimiz bu tür uygulamalarla hem sektör deneyimi kazanıyor hem de mezun olduktan sonra o dersi veren şirkette işe girebiliyor. Biz mezuniyet sonrası adımı biraz daha geriye çekiyoruz. Öğrencilerimiz mezun olmadan bu adımı atabiliyorlar” diye konuştu. 

Prof. Dr. Kamaşak, pandeminin bitmesiyle birlikte ise herkesin turizm merkezlerine koşacağına ve turizmin yükselen bir değer olacağına işaret ederek “Şimdi turizm okumanın tam zamanı. Çünkü mezun olduklarında pik yapmış bir sektörün içinde kendilerini bulacaklar” dedi.