İnşaat Mühendisliği Gelecekte de Önemini Koruyacak

İzlemek için tıklayınız.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı Tiryakioğlu, Habertürk televizyonunda yayınlanan Yolun Başındayken programında Dr. Görkem İldaş’ın konuğu oldu.

Günümüzde inşaat mühendisliği eğitiminin taşıdığı öneme işaret eden Tiryakioğlu, “İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden olan İnşaat Mühendisliği, günümüzde olduğu gibi gelecekte de önemini yitirmeyecektir“ dedi.

İnşaat mühendisliğinin konut yapımından ibaret olmadığını belirten Tiryakioğlu, çalışma alanlarının, köprü, yol, sağlık, eğitim, marina gibi çok çeşitli olduğunu vurguladı. İnşaat mühendislerinin birçok meslek grubu ile beraber çalıştığı için bu mesleği seçmek isteyen adayların insan ilişkilerinin çok iyi olması gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Nesrin Yardımcı Tiryakioğlu,  “Yeditepe Üniversitesi’nin Diş Hekimliği hariç tüm fakültelerini tek bir kampüste toplaması öğrencilerin diğer bölümlerde okuyan öğrencilerle iletişim kurmasını, onlarla birlikte projeler geliştirmesini sağlıyor. Bu da öğrencilerin hem okul yaşamında hem de iş yaşamında onlara büyük katkılar sağlıyor” dedi.