Prof. Dr. Bayram Yılmaz’dan Önemli Başarı

Prof. Dr. Bayram Yılmaz, Avrupa’nın önde gelen tıp kuruluşunun genel sekreterliğine yeniden seçildi.

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Bayram Yılmaz, fizyoloji biliminin öncü uluslararası kuruluşlarından olan Avrupa Tıp Fizyoloji Dernekleri Federasyonu (FEPS) Genel Sekreterliğine oybirliğiyle yeniden seçildi.

Güçlü bir bölgesel organizasyon olan FEPS’in genel sekreterliği görevine seçilen ilk Türk bilim insanı olan Prof. Dr. Yılmaz, bu görevi 2018- 2022 yılları arasında yürütmeye devam edecek.

Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya, Avusturya, İsveç, Norveç, Danimarka, İsviçre, Belçika ve Hollanda gibi 34 ülkenin üye olduğu federasyon seçimlerinde yeniden aday gösterilen Yılmaz, İngiltere’nin Londra şehrinde 15 Eylül 2018 tarihinde yapılan FEPS Genel Kurul toplantısında ikinci defa Genel Sekreter olmaya hak kazandı.

Dünya tıbbi fizyoloji camiasının saygın kurumlarından birisi olan Avrupa Tıp Fizyoloji Dernekleri Federasyonu (FEPS), 1991 yılında kurulduğundan bu yana Avrupa’daki tüm fizyoloji derneklerinin bir üst kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.