Hukuk Kulübü

Başkan:     Volkan Ege ÜNAL

Danışman: Prof. Dr. Sultan UZELTÜRK / Hukuk Fakültesi 

Amacı: Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin doğal üyesi olduğu kulübümüz, hukukun farklı dalları arasındaki etkileşimi göz önünde bulundurarak öğrencilere hukukçu kimliği kazandırmaya yönelik hukukun her alanıyla ilgili seminerler, konferanslar ve sertifika programları düzenlemektedir.

  • Bunun yanı sıra, kulübümüz değerli akademisyenler tarafından yazılmış akademik makalelerden, röportajlara; öğrencilerin fikirlerini sunma fırsatı yakalayabildiği geniş kapsamlı bir içeriğe sahip olan “Pencere” adlı hukuk fakültesi öğrenci dergisini çıkarmaktadır.
  • Geleceğin hukukçularının özgür düşünebilmesi için gereken altyapının kültür ve sosyalleşme boyutuna ulaşmasında katkı sağlamak ve bu amaçla bir üniversite ruhu yakalamak amacıyla çeşitli akademik ve sosyal faaliyetler gerçekleştirmektedir.
  • Yeditepe Üniversitesi Hukuk Kulübü, Anayasamızın öngördüğü Atatürk İlke ve İnkılâplarının ışığında, hukukun üstünlüğüne inanan, adalet duygusu gelişmiş özgür hukukçuların yetişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.​

yulaw@yeditepe.edu.tr 

    

Galeri