Yeditepe Üniversitesi'nden Almanya’daki İki Üniversite ile Çift Diploma Girişimi

Yeditepe Üniversitesi Almanya’daki iki üniversite ile “İyi Niyet Protokolü” imzaladı. Protokol, Yeditepe Üniversitesi’nin bazı bölümlerinde okuyan öğrencilere çift diploma olanağı sağlayacak

Yeditepe Üniversitesi, Almanya’daki Internationale Berufsakademie (iba) University of Cooperative Education ve Hochschule für Wirtschaft, Technik und Kultur (hwtk) University of Applied Sciences ile çift diploma konusunda “İyi Niyet Protokolü” imzaladı.

Yeditepe Ünversites Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ve eğitim amaçlı faaliyet gösteren meslek liseleri ve üniversiteleri bulunan F+U Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Hans Dieter Sauer, protokolü, Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen törende imzaladı.

Törene, Almanya'yı temsilen Öğretmen ve Siyaset Bilimci Yakup Dıvrak ve Prof. Dr. Suzan Edebali ile Türkiye’yi temsilen Mütevelli Heyet Başkanı Yusuf Akgün ve Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. E. Şule Aydeniz katıldı.

İyi Niyet Protokolü kapsamında, Yeditepe Üniversitesi’nin Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi, Fizyoterapi, Halkla İlişkiler, İşletme (İngilizce), Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ile Turizm Yönetimi ve Otelcilik bölümlerinde okuyan öğrencilerin, Almanya’daki iki üniversiteden çift diploma programına girmesi planlanıyor.

Çift diploma programı kapmasında Almanya’ya gidecek olan öğrencilere, haftanın 2 günü bu üniversitelerde ders verilmesi ve 3 günü de firmalarda staj yaptırılması hedefleniyor.

 

Haberin devamı için; Uluslararası İşletme Yönetimi (DE) Bölümü web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.