Yeditepe Üniversitesi, “YUCON: Legacy” ile Renklendi

Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü’nün 2004 yılından bu yana düzenlediği YUCON etkinliği, bu sene de “YUCON: Legacy” adı altında alt kültür severler ile buluştu

Türkiye’nin en etkin bilim kurgu kulüplerinden Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü’nün düzenlediği “YUCON: Legacy”, 14-15 Temmuz tarihleri arasında, Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte alt kültür severler; FRP, kutu oyunları, Magic the Gathering, e-spor ve cosplay yarışmalarının olduğu hazine avı ve başarı (achievement) sistemi, Playstation ve Arcade makineleriyle eğlenceye doydu. Yerli yabancı bine yakın altkültür severin katıldığı etkinlik, katılımcıların kostümleri ve oyunlarla renkli görüntülere sahne oldu.

Bir Yanda Oyun Bir Yanda Konferans

Etkinlik alanı içine dağılan çeşitli Arcade makineler, Playstation-1 ve Playstation-2 ile retro oyunları deneyimleyen katılımcılar, Just Dance, Guitar Hero ve çeşitli Playstation-4 oyunlarıyla vakit geçirdi.

Yurt dışından çağrılan konuk cosplayer’larla tanışma şansı bulan katılımcılar ayrıca, Migraine Design, MEG cosplay, Couplesmiths cosplay, Hero Mask Desing workshoplarına ve Base42, Enis Kirazoğlu, Ses Sanatçısı Haruncan, Demonolog Seçkin Sarpkayanın konferanslarına katılıp sertifika aldı.

YUCON 2018:LEGACY FOTOĞRAF GALERİSİ