Mezunumuz Cansu Ödemiş Trend Privé Magazine Kapağında

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nden, 2016 yılında hem bölüm birincisi hem de fakülte birincisi olarak mezun olan Cansu Ödemiş, hazırladığı koleksiyonla Trend Privé Magazine’in Ağustos 2018 sayısının kapağında yer alarak büyük bir başarıya imza atıyor.

trendprivemagazine.com

Bölümden mezun olduktan sonra Londra’da bulunan Istituto Marangoni’de kadın giyimi alanında yüksek lisans eğitimine başlayan Cansu Ödemiş, kendi markasını kurmaya hazırlanıyor. Bu çalışmalar kapsamında tasarladığı çıkış koleksiyonu Trend Privé Magazine’in Ağustos 2018 sayısında yer alacak. “Happily Never After” adlı İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunda peri masallarının çağdaş kültür ile etkileşimini ele alan Ödemiş, günümüzde sosyal medyanın toplumu, özellikle de genç nesli hızla etkisi altına aldığına dikkat çekmek istiyor.

          

Sosyal medya ve ünlüler aracılığıyla popüler hale gelen selfie tutkusu ile daha çok takipçiye ulaşmak ve daha çok beğeni alıp onay görmek  adına fiziksel görünüş ile ilgili her zamankinden daha çok takıntılı hale gelen, mutlu edilmesi daha zor bir nesil yaratıldığını belirten Ödemiş, toplumsal algının ve problemlerin hızla değiştiği günümüzde, nesillerdir süregelen peri masallarının Disney yorumları kadar masum kalabilmesinin mümkün olmadığını dile getiriyor.

         

Cansu Ödemiş, bu yeni toplum yapısı içerisinde değişen güzellik algısının (estetik operasyonlar, yeme bozuklukları vb.), sosyal ve psikolojik problemlerin (kendine zarar verme, uyustucu kullanımı v.b) toplumda yaygın bir hale gelmeye başladığını vurguluyor. Ödemiş “Happily Never After” adlı İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunda, toplumdaki bu değişimleri ve problemleri peri masalları üzerinden nüktedan bir üslupla aktarıyor.

Haberin Devamı ve Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü hakkında merak  ettiğiniz her şey

Güzel Sanatlar Fakültesi web sayfasında..