Koç Spor Fest’e Yeditepe Üniversitesi Damgasını Vurdu

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye’nin en geniş katılımlı spor ve gençlik festivali “Koç Spor Fest”in Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan büyük finallerinde, 35 madalyayla en çok madalya alan üniversite oldu.

 

Koç Holding’in düzenlediği Türkiye’nin en geniş katılımlı spor ve gençlik festivali Koç Spor Fest’in büyük finallerine bu yıl Denizli ev sahipliği yaptı. Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleşen müsabakalarla, atletizm, basketbol, dağ bisikleti, futbol, futbol tenisi, hentbol, cimnastik, okçuluk, voleybol ve yüzme branşlarında şampiyonlar belli oldu. Spor bilincinin tabana yayılması ve fair play ruhunun yaygınlaşması için her yıl daha etkin bir platforma dönüşen Koç Spor Fest’in şampiyonları, 2018’de düzenlenecek Avrupa Üniversite Şampiyonaları’nda ülkemizi temsil edecek.

Koç Holding’in 2006 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye’nin en geniş katılımlı spor ve gençlik festivali Koç Spor Fest’in büyük finalleri Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleşti. Denizli’de 5 bine yakın sporcu, idareci, hakem ve antrenörün katılımıyla düzenlenen müsabakalarla, atletizm, basketbol, dağ bisikleti, futbol, futbol tenisi, hentbol, jimnastik, okçuluk, voleybol ve yüzme branşlarında şampiyonlar belirlendi. Yeditepe Üniversitesi Koçfest Türkiye Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonasında Kadınlar Yüzme Şampiyonu olurken, toplamda 35 madalya alarak da en çok madalya alan üniversite oldu. Yeditepe Üniversitesi’ni, 28 madalya ile Anadolu Üniversitesi izledi. Özyeğin Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi de 24’er madalya ile büyük finallerin en başarılı üniversiteleri arasında yer aldı. Anadolu Üniversitesi tüm müsabakalar sonunda 12 altın madalya ile en çok altın madalya alan üniversite olmayı başardı. Anadolu Üniversitesi’ni 11 altın madalya ile Yeditepe Üniversitesi, 8 altın madalya ile Aksaray Üniversitesi takip etti.

Koç Spor Fest’in bu yılki final müsabakaları, Kayseri ve Erzurum’da düzenlenen Kış Oyunları ile başlamış, bahar etabı finalleri ise sırasıyla Çanakkale, Tekirdağ, Konya, Adana ve Eskişehir’de gerçekleşmişti.