İSTEK Vakfı’nın 33’üncü Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

İSTEK Vakfı’nın kuruluşunun 33’üncü yıldönümü, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende, İSTEK Vakfı ve bağlı kurumlarında 10, 20 ve 30’uncu hizmet yılını dolduran çalışanlara rozetleri takdim edildi.   

5 Nisan 1985 yılında kurulan İSTEK Vakfı, 33’üncü yılında da her alanda dünyaya sesini duyurmaya devam ediyor; misyonu ve vizyonuyla her zaman örnek bir kurum olarak var olan İSTEK Vakfı bünyesindeki kurumlar; Ulu Önder Atatürk’ün izinde yetiştirdiği yüzbinlerce çağdaş gençle ülkemizin en önemli eğitim kurumları olma özelliğini taşıyor.

İSTEK Vakfı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İSTEK Ailesinden ebediyete intikal edenler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Yeditepe Üniversitesi Müzik Kulübü - Dünya Müzikleri Topluluğu Orkestrası’nın konseri ile devam eden törende, Yeditepe Üniversitesi Folklor Kulübü öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi beğeniyle izlendi.

 


  


Bedrettin Dalan: Bu Vakıf Atatürk’ün İdealleri İçin Kurulmuştur

İSTEK Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan burada yaptığı konuşmada, İSTEK Vakfı’nı neden kurduğunu anlattı. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yıkmaya çalışanları herkesten önce fark ettiğini ifade eden Bedrettin Dalan, şunları kaydetti:

“1985’te, sadece yabancı dil öğretmek değil, Türk kimliğini esas itibariyle savunmak üzere bu vakfı kurdum. Bu vakıf aslında benim ideallerim değil Atatürk’ün idealleri için kurulmuştur. Onun bıraktığı yerden devam ettirmek için kurulmuştur. Kimliğimizi, kişiliğimizi, vatanımızı, milletimizi savunmak için kurulmuştur. Para vakfı değil sadece şeref, namus, ahlak vakfı olarak kurulmuştur. O nedenle, 33 yıldır devam etmektedir. Benim işim değildi eğitim. Ama şunu gördüm ki bir yerden gençlere ulaşmazsanız, o gençleri başkaları, başka yere götürür.”

Bedrettin Dalan’ın konuşmasının ardından İSTEK Vakfı ve bağlı kurumlarında 10, 20 ve 30’uncu hizmet yılını dolduran çalışanlara rozetleri takdim edildi.

İSTEK VAKFI’NDA 30. YILINI DOLDURAN ÇALIŞANLARIMIZ


YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDE 20. YILINI DOLDURAN ÖĞRETİM ELEMANLARIMIZ


20. YILINI DOLDURAN YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ, İSTEK OKULLARI, İSTEK SERVİS ÇALIŞANLARIMIZ


10. YILINI DOLDURAN İSTEK SERVİS EĞİTİM GENEL MÜDÜRÜ, YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELEMANLARIMIZ, GÖREVLİLERİMİZ, OKUTMANLARIMIZ10. YILINI DOLDURAN YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ, HASTANESİ, DÖNER SERMAYE ÇALIŞANLARIMIZ 10. YILINI DOLDURAN İSTEK SERVİS,İSTEK OKULLARI YÖNETİCİ VE ÇALIŞANLARIMIZ