Genetik ve Biyomühendislik Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocabaş'a İki Ödül Daha

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü öğretim üyelerinden 2015 BAGEP Ödülü sahibi Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocabaş, “İCGEB- ÇRP Research Grants Programme 2015” tarafından verilen araştırma ödülü ve MEMBS-2015 Sunum ödülünü kazandı.

Uluslararası Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezine (İCGEB- Early Çareer Return Grant) yapmış olduğu “Hematopoetik Kök Hücre Ekspansiyon Teknolojilerinin Geliştirilmesi (Development of Hematopoietic Stem Cell Expansion Technologies)” başlıklı başvurusu onaylanan Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocabaş, Türkiye’de “erken kariyer” kategorisinde bu desteği ilk alan kişi oldu. Bu çalışmanın başarılı tamamlanması, ex vivo olarak Hematopoetik kök hücrelerin çoğaltılması için yeni araçların geliştirilmesini sağlayacak.

Bunun yanı sıra MEMBS 2015 Kongresinde Katar Biyomedikal Araştırma Enstitüsü, Yrd. Doç. Dr. Kocabaş’ı “Hematopoetik Kök Hücre Ekspansiyonunu İndukleyen Küçük Moleküller (Small Molecüle İnduced Hematopoietic Stem Cell Expansion)” başlıklı konuşması için ödüllendirdi.