Girişimcilik Üniversitede Başlar

Bedrettin Dalan öncülüğünde 26 Ağustos 1996'da kumlan Yeditepe Üniversitesi 26'ıncı yılını kutluyor. Akademik eğitimin yanı sıra erken aşama girişimlere de destek veren Yeditepe Üniversitesi bu kapsamda 2016'da 7Tepe Yeni Fikir Programı kurdu. Program kapsamında girişimcilik ve iş geliştirme eğitimleri, mentorluk, yatırım ve müşteri ağlarına erişim destekleri sağlanıyor. Programda bugüne kadar 200 saatin üzerinde mentorluk, 150 saatin üzerinde de eğitim verildi. 250'nin üzerinde ise başvuru alındı.

Teknopark İstanbul'un içerisinde 30 bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Üssü, özellikle savunma, uzay sanayi ve biyoteknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarına da 2021 yılından beri çalışmaları için ev sahipliği yapıyor.

Meslek Hayatının Simülasyonu

Kariyer Gelişim ve Mezunlarla İletişim Ofisi ile Mezunlar Derneği'nin çalışmaları, uzun-kısa dönem staj olanakları ve eğitim içi uygulamalarıyla Yeditepe Üniversitesi, öğrencilerine meslek hayatlarının kısa bir simülasyonunu sunuyor. Öğrenciler, iş dünyası ile kampüste tanışıyor ve kariyer hayatlarındaki ilk adımlarım kampüsün dışına çıkmadan atma fırsatı yakalıyor. Mezunların yaklaşık yüzde 60'ı hemen mezuniyet sonrasında, diğerleri ise mezun olduktan sonra 6 ay içinde iş bulabiliyor. Alanlarında aldıkları eğitimle tam donanımlı ve yetkin olarak mezun olan Yeditepeliler, aldıkları eğitimin avantajım kullanarak kısa sürede pozisyonlarında yükselebiliyorlar.

Dünya Vatandaşı Yetiştiriyor

Bilimin, sanatın ve topluma yararlı çalışmaların dünyayla iletişim ve etkileşimle geliştirilebileceği gerçeğinden hareketle, uluslararası bir üniversite olma yolunda çalışmalarına devam eden Yeditepe Üniversitesi, bu çalışmalarıyla öğrencilerine uluslararası vizyon kazandırıyor, onları birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyor.

Uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda İngilizce eğitim veren Yeditepe Üniversitesi, öğrencilerine 8 yabancı dil öğrenme olanağı da sunuyor.

Çift Diploma Anlaşmaları

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nün University of North Carolina Wilmington (ABD) ile,
 • Uluslararası İşletme Yönetimi / Almanca Bölümü'nün Kiel University of Applied Sciences (Germany) ile,
 • Ekonomi Bölümü'nün Huron University (Canada) ile,
 • Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nün Coe College (ABD) ile çift diploma anlaşması bulunuyor.

Ayrıca,

 • Uluslararası Finans Bölümünün State University of New York (ABD) ile yeni kurulan çift diploma anlaşması,
 • Uluslararası Finans Bölümünün King's University College - Western University (Canada) ile yeni kurulan çift diploma anlaşması bulunuyor.

Burs Olanakları

 • YKS başarı puan ve sıralamaları doğrultusunda % 50 ve % 100 burslu kontenjanlar.
 • Başarı ve sıralamalarına göre  aylık harçlık, yurt bursu, servis bursu ve diğer burs olanakları.
 • Belirli spor dallarında okul takımında olan öğrenciler eğitim bursu.
 • Öğrencilerin yerleşmiş oldukları programlarda, sınıf birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olanlara eğitim ücretlerinde belirli oranlarda burs.
 • Abitur, Fransız Bakaloryası, Matura ve Maturita diploma notuna sahip öğrencilere tercih sırasına göre burs.
 • Yerleştirilmiş oldukları programlardan birinci, ikinci ve üçüncü olarak mezun olundukları takdirde üniversitenin lisansüstü programlarında belirli oranlarda burs. (Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinden mezun olan öğrenciler, uzmanlık eşdeğeri olan doktora programlarında yararlanamaz)
 • İSTEK Vakfı eğitim kurumlarından mezun olan öğrencilere belirlenen koşul ve kurallarla burs.

Haber: Sabah Gazetesi