Zehra Belevi ile Doğru Şarkı Söyleme Teknikleri ve Repertuvar Çalışması

Program 7 hafta boyunca belirlenen tarihlere göre düzenli olarak devam edecektir.

Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır. Tek başvuru alınacak ve 7 hafta boyunca bu başvuran kişiler üzerinden çalışma devam edilecektir.

** Katılım yalnız Yeditepe Üniversitesi mail adresleri ile (@yeditepe.edu.tr / @std.yeditepe.edu.tr) geçerlidir ve kontenjanla sınırlıdır.

Katılım formu için tıklayınız.

Zehra Belevi Kimdir?

Zehra BELEVİ, M.S.Ü. Devlet Konservatuarı Opera ve Müzikal Bölümü, ilk müzikal mezunudur. Fakülteyi birincilikle bitirmiştir. Londra’da yaptığı müzikal çalışmaların ardından, T.C. M.E.B. Pera Güzel Sanatlar’da “Müzikal Şan Hocalığı ve Sahne dersleri” vermiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde iki dönem şan eğitmenliğinden sonra, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümü’nde Şan Eğitmenliği yapmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş'de Çocuk Korosu'nu kurmuş ve uzun yıllar Koro Şefliği yapmıştır. “Unutursam Fısılda” filminde Hümeyra, Farah Zeynep Abdullah ve Gülizar dizi filminde yine Farah Zeynep Abdullah ile çalışmış, “Aşk Tesadüfleri Sever” filminde Nesrin Cavadzade'ye şan eğitimi vermiştir.

Ajda Pekkan, Melihat Gülses, Hüseyin Turan, Şükriye Tutkun, Asena, Uğur Arslan, Zeynep Özyılmazel gibi pek çok sanatçıya şan dersi vermiş, şimdi ise İstanbul'da öğrencileri ile proje çalışmalarına devam etmekte ve öğrencilerine ait pek çok albümün Müzik Direktörlüğünü yapmaktadır.