YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ DÜNYANIN EN YEŞİL EN SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA YOLUNA DEVAM EDİYOR!

Yeditepe Üniversitesi Dünyanın En Yeşil En Sürdürülebilir Üniversiteleri Arasında Yoluna Devam Ediyor!

Yeditepe Üniversitesi, “Sürdürülebilirlik” alanındaki çalışmalarına istikrarlı bir şekilde devam etmektedir. Uluslararası platformda üniversitelerin sürdürülebilirlik açısından değerlendirmelerinin yapıldığı UI GreenMetric sonuçlarına göre; Yeditepe Üniversitesi bu yıl da toplam puanını yükselterek Türkiye’de Vakıf üniversiteleri içerisindeki birinciliğini korumuştur.

2017 yılında tüm dünyadan 619 katılımcı üniversitenin yer aldığı değerlendirmede, 2018 yılında 719 üniversite katılım sağlamıştır. Yeditepe Üniversitesi, Türkiye’den katılan 29 üniversite içinde altıncı sırada yer alırken dünya genelinde 249. sırada bulunmaktadır.

UI GreenMetric, üniversitelerde sürdürülebilirlik konusunda dünyadaki ilk ve tek derecelendirme kuruluşu olarak kabul edilmektedir. Sürdürülebilirlik ile ilgili farkındalığı arttırmak ve eyleme geçmek için oluşturulmuş bir platform olan “UI GreenMetric World University Rankings”, üniversitelerin sürdürülebilirlik çabalarını değerlendirmekte ve karşılaştırmalarını yapmaktadır. Sıralamada sürdürülebilirlik uygulamaları için dikkate alınan başlıca kategoriler ise; Kampüs Yerleşimi ve Alt yapı, Enerji ve İklim Değişikliği, Atıklar, Su Kaynakları, Ulaşım ve Eğitim olarak belirlenmiştir.

Sonuçlar için;

http://greenmetric.ui.ac.id/overall-ranking-2018/

https://www.yeditepe.edu.tr/tr/universitemiz-kampus-yeditepe/surdurulebilir-kampus