Mezunumuz Anıl Can Uğuz'un İlk Kitabı Raflarda Yerini Aldı

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun olan öğrencimiz  Anıl Can Uğuz'un  DEX’ten yayınlanan ilk romanı "Kalbimde Çivilerle Uyumuş Gibiyim" raflarda yerini  aldı. 

Çocukluğunu babasız geçirmiş, dedesinin evinde, annesinin mutsuzluğuyla sığıntı gibi büyümüş bir genç adamın  hikâyesini anlatan ‘Kalbimde Çivilerle Uyumuş Gibiyim’ öykü kitabı her kesimden kitapseverlere hitap  edecek. 

Anıl Can Uğuz'un ilk romanı "Kalbimde Çivilerle Uyumuş Gibiyim" de dikkat çekecek bir diğer nokta ise; yazarın yazım tekniği. Yazarın sesi ile kahramanın sesi arasında gidip gelen anlatı, kurgu ile gerçeklik arasında da gidip gelen bir köşe kapmaca oyununa benziyor.

Uğuz; yazarın mı kahramanın mı konuştuğuna ara ara şaşırtırken, okurunun aklını bulandırıyor.Yazarı tarafından bir tür oyuna dönüştürülen bu süreçte, okurunu hikâyenin rehavetine kapıldığı her anda omuzlarından tutup sarsıyor. 

Bir modern tragedya karakterini andıran Mahir’in hikâyesi, başka bir şey olmayı isteyerek harcamadığımız bir dünyanın umuduna adanmış bir ağıda dönüşüyor. .

egitim.yeditepe.edu.tr