Josep K. Yeditepe Üniversitesi’nde

İngiliz yazar Tom Basden’ın, Franz Kafka’nın ünlü romanı “Dava”dan modern hayata uyarladığı ve Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ile Özgün Aydın’ın başrollerini paylaştığı “Joseph K”, 10 Nisan’da Yeditepe Üniversitesi’nde sahnelenecek.  
Yeditepe Üniversitesi  Dilek Gönüllüleri ve Girişimcilik Kulübü’nün birlikte organize ettiği oyundan elde edilecek gelir, öğrenci kulüplerinin Hayalimi Paylaş, İhtiyaç Haritası ve diğer sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacak.

Modern Joseph K.
Kafka’nın “Dava”sı, yeniden görülmek üzere modern hayatın labirentlerine geri dönüyor.
Joseph K, otuzuncu yaş gününü eve sipariş ettiği pizzayla kutlamak üzereyken, pizzasını getiren iki adam ona tutuklu olduğu bilgisini verirler. Joseph K’nın suçunun ne olduğuna dair hiçbir bilgisi yoktur ama kendini temize çıkarmak zorundadır. Joseph, tehdit altında olan özgürlüğüne yeniden kavuşmaya çalışırken görünmez ve mantıksız bir adalet sistemiyle savaşa girer.
İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlamasında Joseph K, Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.