Bilgi Merkezi - Deneme Erişimi | STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi

BİLGİ SİZLERLE PAYLAŞILDIKÇA GÜZEL…

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 nedeniyle yaşanan zor süreçte bilgi ihtiyacımızı desteklemeye devam etmenin bir yolu olarak 17 Temmuz 2020 tarihine kadar deneme erişiminize açılan STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi, Bilgi Merkezi olarak sizlere sunmak istedik.

Erişim sayfası için tıklayınız

Erişim için Gerekli Bilgiler:

Uzaktan erişim için talepte bulunan kullanıcılara şifreleri firma tarafından gönderilecektir.

Kurum adı, isim soy isim ve kurumsal e-postanız ile birlikte özel e-posta bilgilerinizi Gökhan Baykal’a (gbaykal@geminibilgi.com.tr) ileterek mail ile talepte bulunabilirsiniz.

STATdx hakkında:

Elsevier Health Science tarafından sunulan STATdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi ile Amirsys Siyah Seri Kitap içeriği ve daha fazlası online kullanımınıza sunulmaktadır. STATdx, içerdiği çok geniş örnekler sayesinde radyoloji uzmanlarının daha hızlı ve daha doğru “tanı” koymasına destek sağlar.

ABD’de bulunan hastanelerin %97’si Elsevier STATdx kullanarak radyoloji doktorlarının doğru, güvenilir tanıya hızlıca ulaşmalarına katkı sağlamakta ve doktor, hasta memnuniyetini arttırmaktadırlar.

STATdx tanıtım videosu için lütfen tıklayınız.

NotTürkçe altyazıları görüntülemek için sol alt köşede yer alan altyazı sekmesinden seçiminizi yapınız.

TURKRAD 2018 STATdx sunumuna erişim için tıklayınız.

Ayrıca Prof. Charbel Saade, tanısal ikilemleri çözmek için Klinik Teşhis Destek Çözümlerinin (STATdx) kullanımını aktarırken, “Tip 2 Arteriyovenöz Malformasyon” ve  “Hepatik Kavernöz Hemanjiyoma” konularını tartıştığı oturumu izlemek için lütfen tıklayınız.

Güvenilir Uzman Görüşleri:

STATdx 4300’den fazla teşhis bilgisi; 200,000 yüksek kalitede görüntüleme örneği; uzmanlar tarafından oluşturulmuş 1,300 ayırıcı tanı listesi; 20,000’den fazla kolayca sınıflandırılabilir hasta vakası, kanser derecelendirme referans tablo ve hesaplayıcıları ve adım adım prosedür rehberlerini içermektedir. Tüm konular uzmanlar tarafından yazılmakta ve uzmanlar tarafından seçilmiş dergi ve kitap referansları tarafından desteklenmektedir. Teşhis konuları, ayırıcı tanılar, örnek imajlar, hasta vaka örnekleri ve anatomi bilgileri gibi hayat kurtaran kararları almanıza yardımcı nitelikteki bilgileri kapsamaktadır. X-ray, CT, MR ve ultrason görüntüleri ve canlı renklerde grafikleri kapsamakta olan yüksek kalitede geniş kapsamlı imaj görüntüleri içinde arama yapılabilmektedir.Birden fazla görüntüyü yan yana getirerek hangi teşhisi göz önüne alacağınıza karar verebilirsiniz.

STATdx, tüm uzmanlık alanlarında önde gelen radyologlar tarafından yazılan, güvenerek kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir karar destek sistemidir ve aşağıdakileri kapsamaktadır:

  • 4,300’ün üzerinde genel ve karmaşık teşhis bilgisi
  • Uzmanlar tarafından seçilmiş ve not eklenmiş 200,000 yüksek kalitede imaj görüntüsü
  • 1,300’den fazla ayırıcı tanı modülü
  • Geniş kapsamlı normal görüntüleme anatomisi içeriği
  • Kolayca sınıflandırılabilir 20,000 hasta konusu , videolar ve öğretici noktalar
  • 195 temel  ve gelişmiş prosedür bilgisi

Teşhislerinizde Güven

Güvenli şekilde teşhiste bulunmanızda size yardımcı olacak araçları edinebilirsiniz.

Uzmanlarca oluşturulmuş STATdx ayırıcı tanı listelerini kullananarak, hangi farklı hastalıkları dikkate almanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olur.

Compare Anywhere özelliği ile 3’e kadar teşhis görüntüsünü yan yana koyarak karşılaştırabilirsiniz.

En nadir hastalık örneklerini dahi araştırmanıza imkan sağlar.

RADSearch ile en son dergi makalelerini takip edebilirsiniz.

STATdx Uzaktan Erişim Rehberi

Detaylı bilgi isterseniz nurhan.kabakulak@yeditepe.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi
Bilgi Merkezi

bilgimerkezi.yeditepe.edu.tr

Bizi Takip Edin!