Names Qualified to Participate in the Language and Culture Exchange Program Have Been Announced

Below is a list of our students who are entitled to participate in the Language and Culture Exchange Program, which will be held by the Confucius Institute of our University between July 30 and August 13 at the invitation and host of Nankai University of the People's Republic of China.

Group 1:

No.

First name

Middle name

Surname

Faculty or department

Sex

1

Fikret

Gökhan

Ünal

Public Administration

Male

2

Tolga

 

Çelikoz

International Logistics and Transportation

Male

3

Seda

 

Genç

Political Science and International Relations

Female

4

Fatma

Beray

Akyüzlü

Food Engineering

Female

5

Çagrı

 

Utku

Management Information Systems

Male

6

Ümit

 

Karpuz

Mechanical Engineering

Male

7

Sena

Ceren

Ovuç

Psychology

Female

8

Eda

 

Akgül

Mechanical Engineering

Female

9

Fırat

 

Ceylan

Translation Studies

Male

10

Hande

Buşra

Aldemir

Management Information Systems

Female

11

Isıl

 

İnce

Architecture Faculty

Female

12

Elif

Sude

Gökay

Management Information Systems

Female

13

Ayşe

 

Cakıray

History

Female

14

Merve

Gül

Soyluoğlu

English language Teaching

Female

15

Kübra

 

Çamır

Translation and Interpreting Studies

Female

16

Ahmet

Efe

Sabırsız

Faculty of Law

Female

17

Deniz

 

Sarpkaya

Chemical Engineering

Female

18

Elif

 

Narin

Chemical Engineering

Female

 

Group 2:

No.

First name

Middle name

Surname

Faculty or department

Sex

1

HANDE

 

AKGÖZ

PLASTIC ARTS

Female

2

İBRAHİM

ONUR

AKOĞLU

LAW

Male

3

BERNA

 

ARMAĞAN

TRANSLATION AND INTERPRETING

Female

4

GİZEM

 

AY

POL. SCIENCE AND INTERNATIONAL RELATIONS

Female

5

CEYSU

ECE

AYDIN

PLASTIC ARTS

Female

6

BEYZA

 

BAYRAKTAR

JOURNALISM

Female

7

YELİZ

BEGÜM

BEYAZKURT

ADVERTISEMENT COMMUNICATION AND DESIGN

Female

8

BURAK

BATUHAN

BİRTANE

LAW

Male

9

BESTE

 

BUNDUR

LAW

Female

10

SENA

 

HUSKALAR

PHYSIOTHERAPY AND REHABILITATION

Female

11

PINAR

 

IŞIK

PLASTIC ARTS

Female

12

LÂL

 

İLTER

BUSINESS ADMINISTRATION

Female

13

EMİN

SÜREYYA

KARAOSMANOĞLU

POL. SCIENCE AND INTERNATIONAL RELATIONS

Male

14

ALMILA

SELCEN

KURTULUŞ

LAW

Female

15

FATIMA

 

MAHARRAMOVA

RADIO, TELEVISION AND CINEMA

Female

16

NURAN

 

ÖKSÜZ

POL. SCIENCE AND INTERNATIONAL RELATIONS

Female

17

BETÜL

 

SOYSAL

POL. SCIENCE AND INTERNATIONAL RELATIONS

Female

18

EZGİ

 

ÜNVER

NUTRITION AND DIETETICS

Female

19

KEMAL

HİKMET

YADİKAR

LAW

Male

20

ELİF

 

YILMAZ

PLASTIC ARTS

Female