• EN
  • TR

Yeditepe Üniversitesi’nden Ortaokullara Destek

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Ataşehir Celal Yardımcı Ortaokulu, üniversitenin öğretmen adayları ile ortaokul öğrencilerini kapsayan yeni bir protokole imza attı.

Celal Yardımcı Ortaokulu öğrencileri “Seçmeli Matematik”, “Seçmeli İngilizce” ve “Seçmeli Yazarlık” dallarında, ortaokulun branş öğretmenleri ile üniversite öğretim üyeleri rehberliği ve gözetiminde, Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim gören öğretmen adaylarından ders alacak. Bu çerçevede öğretmen adayları, zorunlu stajları öncesinde bir dönem öğretmenlik deneyimi kazanırken öğrenciler, Yeditepe Üniversitesi kültürü ile tanışma fırsatı bulacak.  

Protokol, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin, Nisan 2017 itibariyle, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda gerçekleştirdiği “Eğitimde İşbirliği” programı kapsamında imzalandı. Protokol kapsamında, üniversitenin “Matematik”, “İngilizce”, “Türk Dili ve Edebiyatı” ile “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri” öğretmenliği bölümlerinde eğitim gören öğrenciler arasından gönüllülük esasına dayalı bir grup oluşturulacak; öğretmen adayları, akademisyenlerin ve okuldaki branş öğretmenlerinin gözetiminde ve rehberliğinde, ders kapsamında öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek. İki yıllık olarak hazırlanan protokol, tarafların çalışmaya devam etme isteğinin söz konusu olması durumunda yenilenecek. 2017-2018 yılında öğrencilere yönelik çalışmaların başlayacağı programın hazırlıkları hızla sürdürülüyor. Yeditepe Üniversitesi, Celal Yardımcı Ortaokulu’nun yanı sıra Ataşehir İlçesi bünyesindeki çok sayıda okulda benzer çalışmayı yürütecek. Program kapsamında ayrıca, öğretmenlerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda, hizmetiçi eğitimler de verilecek.

 

 

Yeditepe Üniversitesi ile Celal Yardımcı Ortaokulu arasında imzalanan protokol sonrası İstek Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Semra Akyel, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hülya Kılıç, Özel Büro Personeli Gülcan İzci ve Celal Yardımcı Ortaokulu Müdür Vekili Sadık Çoban öğle yemeğinde bir araya geldi.